Putkiewicz Daniel

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

Od urodzenia mieszkaniec Gminy Piaseczno. Politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja – administracja publiczna. Studiował również stosunki międzynarodowe w Instytucie Stosunków Międzynarodowych UW. Ukończył podyplomowe studium urbanistyki i gospodarki przestrzennej na Politechnice Warszawskiej, a także studia podyplomowe Szkoły Biznesu Politechniki Krakowskiej oraz Central Connecticut State University.
 
Pracę w samorządzie rozpoczął od zadań realizowanych w Biurze Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. W roku 2003 został kierownikiem tego Biura. 
W 2006 roku został wybrany na funkcję radnego Powiatu Piaseczyńskiego. Był Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. W 2007 roku został pełnomocnikiem burmistrza do spraw rozwoju gminy. Koordynował między innymi sprawy związane z rozwojem transportu publicznego, rewitalizacją oraz pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych. W wyborach samorządowych w 2010 roku, dzięki zaufaniu mieszkańców Piaseczna, uzyskał mandat radnego Rady Miejskiej w Piasecznie.

Od 2011 roku powołany na funkcję zastępcy burmistrza miasta i gminy, zajmował się projektami związanymi z poprawą jakości przestrzeni publicznej, zieleni miejskiej oraz ochroną środowiska. Sporo czasu poświecił regulacji spraw własności i pozyskiwaniu przez gminę gruntów pod ważne inwestycje miejskie jak szkoły i drogi. 
Od 2018 r. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ