Błachut Marian

Burmistrz Czechowic-Dziedzic

Urodzony 22.07.1960 roku, żonaty, troje dzieci. Polityk, działacz samorządowy, działacz społeczny.

Wykształcenie: w latach 1999 – 2004 studia wyższe magisterskie w Wyższej Szkole Zarządzania i Języków Obcych w Katowicach – Zarządzanie i Marketing. W trakcie doktoratu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Gliwicach, autor licznych publikacji naukowych w dziedzinie zarządzania w jednostkach samorządu terytorialnego. Doświadczenie zawodowe, samorządowe: od 2006 – burmistrz Czechowic-Dziedzic, 1991 – 2006 – przedsiębiorca – własna działalność gospodarcza, 1990 – 1994 radny I kadencji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, obecnie również członek Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Zainteresowania: polityka, nauka, muzyka (gra na gitarze, śpiew). Prezes Zarządu Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych w Czechowicach-Dziedzicach. Jako Prezes Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa” inicjator i główny organizator licznych imprez charytatywnych – koncerty, bale, spotkania wigilijne, dzięki którym pomoc (dotychczas przeszło 250 tysięcy złotych), trafiła do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ