Kwiecień Łukasz

Wiceprezes Zarządu PKO TFI, odpowiedzialny za Pion Sprzedaży

Od końca 2017 do połowy 2018 – Prezes Zarządu KBC TFI a później GAMMA TFI, połączonego z PKO TFI w 2018 r. W latach 2016-2017 – Dyrektor Departamentu Sprzedaży BPS TFI, odpowiedzialny za produkty, marketing i sprzedaż oraz rozbudowę pierwszego spółdzielczego Międzyzakładowego Pracowniczego Programu Emerytalnego.

Wcześniej, w latach 2012 – 2016 Wiceprezes Zarządu TFI PZU SA (czasowo także – PZU Asset Management), gdzie odpowiedzialny był za produkty, sprzedaż, ale także za marketing i promocję oraz współpracę TFI w ramach Grupy PZU w tych obszarach. Jednocześnie – Dyrektor Sprzedaży Inwestycji w PZU SA i PZU Życie SA. Odpowiadał m.in. za rozwój programów emerytalno-oszczędnościowych (PPE) i dystrybucji Third Party. W latach 2005-2011 był Dyrektorem Komunikacji Inwestycyjnej w Pioneer Pekao Investment Management S.A. Od 2002 r. do 2005 r. – m.in. Doradca Prezesa Narodowego Banku Polskiego i Główny Specjalista w Departamencie Komunikacji Społecznej NBP.

Jeszcze wcześniej związany był z mediami – m.in. jako redaktor naczelny Gazety Giełdy „PARKIET” (i członek zarządu Parkiet Media SA) oraz „Gazety Bankowej”. Był również szefem działu bankowego w dzienniku „Prawo i Gospodarka”, dziennikarzem i komentatorem giełdowym w krakowskiej redakcji „Dziennika Polskiego”.

Przez wiele lat – analityk i komentator giełdowy serwisów internetowych. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ