Lefanowicz Arkadiusz

Dyrektor Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej

Doświadczony inżynier ICT, niezależny od branży IT doradca oraz audytor technologiczny z ponad 15 letnim doświadczeniem informatycznym, które zdobył w dużych firmach i instytucjach w sektorze finansowym, teleinformatycznym i administracji centralnej w Polsce. Odpowiadał w całości za zarządzanie obszarem eksploatacji infrastruktury IT w Komisji Nadzoru Finansowego na stanowisku z-cy Dyrektora Departamentu Informatyki. Wcześniej pracował na stanowisku Managera Wydziału Strategii i Efektywności IT w PKO BP, gdzie współtworzył strategię obszaru rozwoju aplikacji. Pracując dla banku pomógł zbudować wizję obszaru rozwoju IT oraz wdrożył niezbędne zagadnienia Nadzoru IT (IT Governance, IT Strategy), Architektury Korporacyjnej (EA) w tym Architektury Zorientowanej Usługowo. Obecnie Security Manager w mBank SA.

Pracując w sektorze telekomunikacyjnym (Grupa TP SA) brał udział w kluczowych inicjatywach informatycznych firmy w zakresie wdrożenia w IT zagadnień Zarządzania Usługami oraz sprzedaży tych usług poza operatorem w modelu VAS (Value Add Services). Za powyższe inicjatywy był wyróżniany kilkakrotnie przez Prezesów i Dyrektorów tych spółek.

Na co dzień współpracuje z wieloma redakcjami, organizacjami, uczelniami oraz instytutami naukowymi, m.in. z Instytutem Stevensona z USA oraz twórcami platformy do nauki języków programowania dla dzieci CodeCombat. Prowadzi projekty doradcze i audytowe z dopasowania Banków do przepisów zewnętrznych.

W ramach realizacji misji i celów statutowych Fundacji IT Leader Club Polska, powołał pierwszą w Polsce niezależną Akademię Zarządzania IT Administracji Publicznej której celem jest ustawiczne kształcenie nowoczesnych kadr Liderów IT z polskich instytucji publicznych na poziomie centralnym i samorządowym. Akademie wykształciła blisko 1000 urzędnikó z całej Polski.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ