Warnel Lidia

Wiceprezes zarządu ds. Ekonomicznych w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Olsztynie

Lidia Warnel jest Wiceprezesem zarządu ds. Ekonomicznych w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Olsztynie, W spółce pracuje od ponad 30 lat, a podległy jej obszar to księgowość, ekonomia i finanse, planowanie i budżetowanie, gospodarka magazynowa, zamówienia publiczne, opracowywanie wniosków i prowadzenie postępowań taryfowych.

Wdrażała w spółce zintegrowany system informatyczny, wprowadzała nowoczesne rozwiązania controllingowe, pozwalające na skuteczne optymalizowanie kosztów. Kieruje zespołem i angażuje się merytorycznie w prace związane z pozyskaniem dofinansowania na liczne przedsięwzięcia realizowane przez spółkę. W poprzedniej perspektywie finansowania (lata 2007-2013) uzyskane zostało dofinansowanie w kwocie ponad 30 mln zł na 4 projekty związane ze wzrostem efektywności i ochrony środowiska. Ze środków obecnej perspektywy (lata 2014-2020) uzyskano dofinansowanie w wysokości 85 mln na realizację projektów: budowy ciepłowni biomasowej oraz modernizacji sieci ciepłowniczej.

Jest również menadżerem projektu „Budowa instalacji termicznego przekształcania frakcji energetycznej z odpadów pochodzących z odpadów komunalnych, z odzyskiem energii elektrycznej i cieplnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Jest to niezwykle ważny projekt zarówno dla miasta Olsztyna jak i dla województwa warmińsko – mazurskiego. Projekt realizowany będzie w formie partnerstwa publiczno – prywatnego i uzyskał dofinansowanie w ramach Działania 2.2 POIiŚ w kwocie 172 mln zł (47,7% kosztów kwalifikowanych).

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ