Winiarz Mateusz

Wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych

Od 1 listopada 2019 r. powołany na stanowisko Wiceprezesa UZP.Od dwudziestu lat związany zawodowo z finansami publicznymi i zamówieniami publicznymi. Przez 19 lat zatrudniony w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie – państwowym organie nadzoru i kontroli – najpierw jako kierownik biura, później członek Kolegium, a od 2007 r. zastępca prezesa. W latach 2004 – 2007 arbiter rozpatrujący odwołania w sprawach zamówień publicznych.Od 2005 r. członek, a od 2009 r. przewodniczący Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych w Krakowie.

Zatrudniony w Katedrze Polityki Gospodarczej na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracuje również z kilkoma innymi ośrodkami naukowymi jako dydaktyk w zakresie zamówień publicznych, finansów publicznych i dyscypliny finansów publicznych. Prowadził też wiele szkoleń z tej tematyki. Doświadczenie zdobywał również pracując w kancelarii radcy prawnego. Autor wielu publikacji naukowych, popularnonaukowych i praktycznych.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ