Gorczyca Stanisław

Sekretarz Miasta Olsztyna

Urodził się w 1958 roku w Miłomłynie. Z wykształcenia doktor nauk biologicznych. Absolwent Akademii Rolniczo Technicznej w Olsztynie i Uniwersytetu Warszawskiego (studia podyplomowe z zakresu samorządu terytorialnego). Samorządowiec, w latach 1990-1998 sprawował funkcję wójta gminy Miłomłyn, a następnie do 2001 był burmistrzem miasta i gminy Miłomłyn, poseł na Sejm IV i V kadencji oraz senator VII i VIII kadencji. Od 2018 roku sprawuje mandat radnego Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
Był wiceprzewodniczącym Komisji Środowiska, należał też do Komisji Spraw Unii Europejskiej oraz Polskiej Grupy Międzyparlamentarnej. Przewodniczył Zespołowi ds. Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Tradycji Łowieckich. Zajmuje się problematyką gospodarowania zasobami przyrodniczymi i ochrony klimatu. Jest autorem publikacji z zakresu ochrony przyrody, łowiectwa i leśnictwa.
W 2008 roku Kongregacja Przemysłowo-Handlowa przyznała mu nagrodę Syzyfa Roku 2007 za wspieranie inicjatyw małych i średnich przedsiębiorstw. W 2012 roku dostał Kordelasa Leśnika Polskiego.
Działa w organizacjach regionalnych, m.in. jako przewodniczący zgromadzenia Związku Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego i członek zarządu Warmińsko Mazurskiego Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie w Szymanowie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ