Nowakowski Andrzej

Prezydent Płocka

Od prawie dwudziestu lat związany z samorządem. Od 2010 r., trzecią kadencję, jest prezydentem Płocka. Przewodniczący Związku Gmin Regionu Płockiego. W latach 2002-2007 radny miasta i członek Komisji Skarbu i Budżetu. W latach 2007-2010 poseł na Sejm RP, zasiadał w dwóch Komisjach: Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz do spraw Unii Europejskiej. Zajmował się sprawami związanymi ze szkolnictwem, ochroną zdrowia, kulturą i sportem. To doświadczenie wykorzystuje w pracy na rzecz Płocka, szczególnie w pozyskiwaniu funduszy europejskich do rozwoju miejskiej infrastruktury.
Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a następnie studia menadżerskie Executive MBA BCC, prowadzone przez Business Centre Club we współpracy z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów, Uniwersytetem Gdańskim oraz RSM Erasmus University.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ