Paluszyński Wiesław

prezes, Polskie Towarzystwo Informatyczne

Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego i wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.  Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej i Akademii Obrony Narodowej.
Zawodowo od wielu lat zajmuje się problematyka bezpieczeństwa teleinformatycznego, a obecnie cyberbezpieczeństwa. Pracował na odpowiedzialnych stanowiskach w administracji Państwowej, był między innymi Dyrektorem Departamentu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a obecnie od 2003 roku prowadzi własną firmę konsultingową Trusted Information Consulting sp. z o.o.
Wdrażał największe projekty informatyczne między innymi dla Ochrony Środowiska oraz System dopłat bezpośrednich dla Rolnictwa IACS.
Był członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, oraz członkiem Rady Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji, obecnie jest ekspertem Przewodniczącego Rady.
Od 2020 roku przewodniczy Radzie ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo, oraz jest członkiem Rady ds. kompetencji Informatyka.
Członek społecznej Rady Wydziału Cybernetyki WAT, oraz Wydziału Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Wrocławskiej.
Ekspert w zakresie audytów i wdrażania norm z zakresu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Współautor publikacji z zakresu kryptografii, uczestnik projektów naukowych związanych z rozwiązaniami podpisu elektronicznego i infrastruktury PKI.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ