Ciupa Szymon

Autor bloga o miastach inteligentnych www.smartcity-expert.eu

Ekspert ds. Smart City i GIS. Autor bloga o miastach inteligentnych www.smartcity-expert.eu Posiada kilkunastoletnie doświadczenie we wspieraniu administracji samorządowej we wdrażaniu idei smart city. Specjalizuje się m.in. tematyce strategii smart city, cyfrowej gospodarki przestrzennej, zastosowaniu danych miejskich i wskaźników do oceny wydajności miasta, ISO37120 oraz miejskich systemach informacji przestrzennej.

Realizował projekty z zakresu smart city, GIS, e-administracji oraz analizy i wizualizacji danych m.in. dla: Miejskiego Zarządu Dróg w Warszawie, Urzędu Miasta Kielce (zdobywca wielu prestiżowych nagród za system informacji przestrzennej, w tym wyróżnienie podczas kongresu Smart City Expo w Barcelonie), Urzędu Miasta Gliwice, Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, Urzędu Miasta Opole, Urzędu Miasta Toruń, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi czy Metropolii Poznań.

Jako zewnętrzny ekspert wspierał pierwsze polskie miasto procesie certyfikacji ISO37120 „Zrównoważony rozwój społeczny Wskaźniki usług miejskich i jakości życia”, które uzyskało certyfikat wydany przez World Council on City Data na poziomie platynowym.

Jest autorem publikacji naukowych i artykułów, które ukazały się m.in. w Studiach Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN, The GIS Professional (USA), Przeglądzie Komunalnym, miesięczniku Urbanista, czasopiśmie Inteligentne Miasta i Regiony. Wykłada na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest certyfikowanym kierownikiem projektów (certyfikat PMP).

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ