Jeszka Wojciech

Prezes Zarządu w Akceleratorze Inteligentnych Miast Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (studia podyplomowe w zakresie Systemów Informacji Geograficznej). Ukończył także studia podyplomowe na SGH w Warszawie z zakresu Zarządzania Projektami w Ramach Funduszy Strukturalnych UE.

Posiada 19-letnie doświadczenie we wdrażaniu przedsięwzięć informatycznych w jednostkach samorządu terytorialnego z zakresu geodezji i infrastruktury informacji przestrzennej. Jest geodetą uprawnionym i certyfikowanym konsultantem ds. INSPIRE. Brał udział w pracach Grupy Roboczej LUMASEC programu URBACT II. Jako pomysłodawca większości rozwiązań funkcjonujących w ramach Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej, publikował wiele materiałów na temat narzędzi wspomagających  zarządzanie przestrzenią miejską.

Przez 17 lat był związany z Wydziałem Geodezji Urzędu Miasta w Bytomiu. Od października 2006 był kierownikiem Referatu Systemu Informacji o Terenie. Od 2009 roku pracował na stanowisku Z-cy Naczelnika Wydziału Geodezji, a następnie od września 2011 roku pełnił funkcję Naczelnika tego Wydziału. Wielokrotnie uczestniczył (często w roli prelegenta lub organizatora) w wielu konferencjach poświęconych tematyce geodezyjnej, a także tematyce związanej z Infrastrukturą Informacji Przestrzennej.

Jako ekspert ds. INSPIRE, brał czynny udział w pracach Komisji Infrastruktury Informacji Przestrzennej. W 2016 roku objął stanowisko Dyrektora Sektora Samorządowego  w Indata Cities i Wiceprezesa Zarządu Hyperview Sp. z o.o. W obydwu Spółkach odpowiada za wdrożenia rozwiązań informatycznych usprawniających pracę w sektorze publicznym. Od 2018 roku, jako Prezes Zarządu w spółkach: Akcelerator Technologii Informatycznych PIONIER Sp. z o.o. oraz Akcelerator Inteligentnych Miast Sp. z o.o. zaangażował się w projekty akceleracji innowacji IT, w obszarze Internetu rzeczy i Smart City (budowa rozwiązań i komercjalizacja start-upów).

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ