Maj Marcin

Niebezpiecznik.pl

Od 13 lat zajmuje się opisywaniem i analizą oszustw internetowych, luk prawnych pozwalających na oszustwa, problemów ochrony danych osobowych oraz technologii związanych z prywatnością i zagrożeniami dla niej.

Współpracował w tym zakresie z różnymi mediami, firmami i organizacjami pozarządowymi tworząc nie tylko teksty prasowe, ale też bardziej rozbudowane publikacje tematyczne (np. przewodniki z zakresu e-administracji, bezpieczeństwa w firmach czy usuwania bezprawnych informacji z sieci). Jego ściśle technologiczne zainteresowania bywają dziwne np. interesuje się możliwością wykorzystania fal dźwiękowych do ataku lub wykradania danych.

W Niebezpieczniku Marcin zajmuje się głównie pracą redakcyjną oraz szkoleniami z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jako doświadczony publicysta potrafi mówić o bezpieczeństwie tak, aby zrozumiały także osoby „nietechniczne”. Lubi uczyć ludzi. Poza tym jest często pierwszą osobą, która reaguje na zgłoszenia problemów wpływających do redakcji.
Jeśli ktoś zgłosi nam problem dotyczący Twojej firmy, Marcin prawdopodobnie zadzwoni z informacją.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ