Sadłoń Tomasz

Wójt Gminy Psary

Wójt Gminy Psary od 2010 r. Wcześniej przez 4 lata pełnił funkcję zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Siewierz. Pracował także jako prezes Zarządu Spółki Akcyjnej Zagłębiowska Agencja Rozwoju i zastępca wójta Gminy Psary.

Tomasz Sadłoń jest absolwentem filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie w administracji publicznej” na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz „Reklamę” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Brał udział w licznych programach szkoleniowych m.in. „Nowoczesne Zarządzanie w Administracji Publicznej”, „Procedury pozyskiwania środków finansowych z Unii Europejskiej”.

W okresie ostatnich 9 lat gmina Psary dynamicznie rozwija się w oparciu o budownictwo mieszkaniowe oraz kształtującą się strefę gospodarczą. Od czerwca 2017 roku w Gródkowie działa centrum dystrybucyjne firmy Lidl, w 2018 roku swoją działalność rozpoczął magazyn firmy FM Logistic, oraz otwarto pierwszą halę wchodzącą w skład Parku Logistycznego DL Invest. Centra logistyczne zapewniają pracę około 300 osobom, z których blisko 50 to mieszkańcy gminy. Dynamicznie rozwijające się budownictwo mieszkaniowe przekłada się na rosnącą liczbę mieszkańców gminy, która stale rośnie od kilkunastu już lat.

Wzrost dochodów gminy przekłada się na jej zwiększony potencjał rozwojowy. Poprawa kondycji finansowej znajduje również odzwierciedlenie w rankingu zamożności samorządów czasopisma „Wspólnota”. Jeszcze w 2010 r. gmina Psary zajmowała 1447 miejsce, a obecnie awansowała na 264 pozycję spośród 1600 gmin wiejskich w Polsce. Psarski samorząd pozyskuje także fundusze na realizację licznych projektów unijnych i krajowych. W 2018 roku w XIV edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” gmina Psary zajęła 10. miejsce w Polsce w kategorii gminy wiejskie.

W 2016 r. wójt gminy Psary został zakwalifikowany do finałowej 10 ogólnopolskiego konkursu na Wójta Roku organizowanego przez TVP1. W 2017 r. gmina zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez największą gazetę na Śląsku – „Dziennik Zachodni” w kategoriach gmina przyjazna mieszkańcom oraz gmina przyjazna środowisku, z kolei w 2018 r. gmina zwyciężyła w kategorii gmina przyjazna inwestorom. Konkurs skierowany był do wszystkich 167 gmin województwa śląskiego.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.       AKCEPTUJĘ